Troia Rallisi'nin resmi web sitesidir

Troia Rally 2017

Troia Rally 2017

Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü ve Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Çanakkale Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen “RALLİ TROYA’ya HOŞGELDİNİZ” demek istiyoruz.

30 Haziran-2 Temmuz 2017 arasında güzel şehrimiz Çanakkale ve civarında koşulacak yarışımız ismini  geçmişi M.Ö. 13üncü yüzyıla kadar dayanan ve günümüzde UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan antik Truva kentinden almaktadır.

Hepinizin bildiği gibi yarışımız, toplam 7 yarıştan oluşan Avrupa Ralli Kupası Balkan bölgesinde koşulacak 4. ralli olacak… Romanya, Bulgaristan, Türkiye başta olmak üzere tüm yarışmacıların, bu yıl Portekiz’in ev sahipliğinde yapacak olan ERT Final yarışına katılabilmek için ter dökeceği yarışımızda, toplam 154,30 km’den oluşan 8 özel etap bulunmaktadır. Bunun ötesinde yarışımız Türkiye Ralli Şampiyonası ve Bulgaristan Ralli Şampiyonasına  da puan vermektedir.

Tüm sporcularımızı ve seyircilerimizi Cuma günü yapacağımız Çanakkale Şehitler Abidesi ziyaretimize ve Truva Atı önünde düzenlenecek start seremonisine bekliyor ve elbette haftasonu koşulacak özel etapların tadını çıkarmaya davet ediyoruz.

Bu vesileyle, yarışın organizasyonunda bizden desteklerini esirgemeyen herkese şükranlarımızı sunuyor ve hepinize bir kez daha HOŞGELDİNİZ diyoruz.

Saygılarımla,

Zafer VATANSEVER
Yarışma Direktörü